Aktuális
Határtalanul!
Határtalanul! 2026
Élménybeszámoló
Készítette: Exterde-Bayer Henriett, Péterfai Levente
Hunyadi János Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola
Budapest XIV. kerület
Program elnevezése:
Duna menti kalandozások
Időpontja: 2026. május 28-30.
Megvalósult a Magyar Kormány támogatásával a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt pályázatában
Előkészítés
Cél: A kirándulás elsődleges célja a határon túli magyar kulturális értékek megismerése, valamint a külhoni magyarsággal való nemzeti összetartozás erősítése. Az út kiemelt feladata, hogy tanulóink felismerjék: bár államhatárok választanak el bennünket, közös kulturális gyökereink, hagyományaink és anyanyelvünk összekötnek minket.
A felkeresett városok és történelmi emlékhelyek megtekintése hozzájárul a tanórákon megszerzett ismeretek elmélyítéséhez. A közvetlen élmények révén a diákok történelmi és földrajzi tudása gazdagodik, miközben személyes tapasztalatokkal is bővítik ismereteiket.
Elnyert összeg: 4 500 000 forint
Előkészítő órák és feladatok, 2026.05.11.:
1. Péterfai Levente biológia-földrajz szakos tanár úr a két ország földrajzi adottságairól és történelméről tartott előadást a gyerekeknek, akik utána interaktív feladatokkal tehették próbára magukat a hallottak felidézésében.
2. Ezt egy általános tájékoztatás követte az utazó gyerekeknek és kísérő kollégáknak a tudnivalókról, és az utazás alatt elvárt viselkedési normákról.
3. A szülők tájékoztatása, az utazással kapcsolatos információk megosztása, válaszadás a felmerült kérdésekre.
4. A Határtalanul! Barangoló digitális tartalomtár az előkészítő órán való használatának bemutatása, az okostáblán a Nándorfehérvári diadallal kapcsolatos feladatot oldunk meg, az egyik képen Hunyadi János látható:


Megvalósítás
A program során számos történelmi és kulturális jelentőségű helyszínt kerestünk fel, amelyek hozzájárultak a Délvidék múltjának, hagyományainak és épített örökségének megismeréséhez. Az út során várak, emlékhelyek, helyi termelők és egy különleges város, Szabadka nevezetességei is szerepeltek a programban.
2026. május 28. Belgrád
Csütörtök reggel 5 órakor indultunk a Hunyadi János Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola elől, 47 tanulóval és 4 kísérő pedagógussal. Idegenvezetőnk Árok Hajnalka a szerb határon való átlépés után várt minket és egy rövid tájékoztatás után a magyar határtól kb. 200 kilométerre fekvő Belgrád felé vettük utunkat.
A program első állomása a Nándorfehérvári vár volt. A történelmi jelentőségű erődítmény a magyar történelem egyik kiemelkedő helyszíne, amely különösen az 1456-os diadal révén vált ismertté: iskolánk névadója, Hunyadi János vezetésével a magyar és szerb védők legyőzték a túlerőben lévő török sereget. Erről a várban található emlékmű ad tanúbizonyságot. A győzelem emlékét ma is őrzi a déli harangszó hagyománya.

A vár falairól gyönyörű kilátás nyílt a Duna és a Száva találkozására. Érdekességképpen, a vár legmagasabb pontján található Viktor emlékmű éppen a két folyóra tekint.
A várban található a Katona Múzeum is, ahol középkori fegyvereket (kardok, páncélok, ágyúk), 19–20. századi tüzérségi eszközöket, második világháborús katonai felszereléseket lehet megtekinteni.
A vár után Belgrád sétálóutcájában tettünk egy sétát. A várost nyüzsgő, balkáni élet jellemzi, a buszról azonban megláthattuk egy történelmi sebeket hordozó város képét is.
Este Székelykeve községben a szállás elfoglalása után finom vacsorával vártak bennünket, pihenhettük ki aznapi fáradalmainkat.
2026. május 29. Szendrő vára, Galambóc vára
A következő programelem során felkerestük Szendrő vára erődítményét, amely a középkori szerb állam egyik fontos központja volt. A monumentális várfalak és a történelmi emlékek különleges hangulatot teremtettek. A Duna és Morava folyók közelsége miatt kulcsfontosságú kereskedelmi és katonai pont volt. A vár körbejárható, szép kilátás nyílik a Dunára. Érdekes látványelem a külső várfallal körülhatárolt területre épített atlétikapálya.

Ezt követően a Duna partján fekvő, Vaskapu szoros bejáratánál épült Galambóc várát látogattuk meg. A felújított vár látványa lenyűgöző volt, a környező táj pedig rendkívüli természeti szépséget kínált. A helyszín a térség egyik legjelentősebb középkori műemléke. A több mint 120 ostromot kiállt erőd stratégiai helyen állt, innen ellenőrizték a dunai hajózást és kereskedelmet. A túl oldalon már Románia volt látható. A hely további érdekessége, hogy a fűre, illetve a parton található sziklákra nem szabad lépni, mert természetvédelmi terület és egyben élőhelye a veszélyes keresztes viperának.

Galambóc várától visszafelé megcsodáltuk a Lepenski Vir nevű régészeti parkot. Itt angol nyelven kaptunk egy rövid ismertetőt, majd közelről is szemügyre vettük az őskori régészeti lelőhelyet, ahol egy több mint 8000 éves halász-vadász civilizáció nyomait fedték fel.
A nap végére kellemesen elfáradtunk, 19 órakor érkeztünk vissza szállásunkra, Székelykevére. Székelykeve magyar többségű falu a Vajdaság déli részén; bukovinai székelyek alapították a 19. század végén. Egyedülálló példája a Kárpát-medencei vándorlásoknak és megmaradt identitásnak.
2026. május 30. Tóthfalu, Szabadka
Reggel 7-kor indultunk Tóthfalu községbe. Síksági, falusi környezet, ahol a lakosság nagy része magyar. A község közepén található római katolikus templom kertjében megtekintettük a magyar királyokról készült fa szobrokat, illetve a templommal szemben található 1848-as emlékművet. A falu szoborgazdagsága mögött tudatos identitásépítés áll, a magyar történelem, a keresztény hagyományok és a nemzeti sorsközösség jelképei.
Ezt követően átsétáltunk a Mini Délvidék Emlékparkba. Ez egy térképszerű domborzatra makettekkel kiépített park, emlékhely, méretarányos mini táj, ahol a Délvidék főbb földrajzi és történelmi helyeit járhattuk be. Megtalálható itt többek között Galambóc és Szendrő várának makettje, látható a Duna, Száva, Dráva folyók utánzata. Ambrus Imre szobrászművész készítette a maketteket.

A program során lehetőségünk nyílt egy helyi őstermelő munkájának megismerésére is. Betekintést kaptunk a hagyományos gazdálkodás és élelmiszer-előállítás mindennapjaiba. Megismerkedtünk a helyben készített termékekkel, valamint azzal, hogy milyen fontos szerepet töltenek be a helyi közösségek életében. A személyes találkozás különösen értékes tapasztalatot jelentett, hiszen első kézből hallhattunk a vidéki élet sajátosságairól. Megkóstolhattuk a helyi őstermelő által készített finomságokat, bodzaszörpöt, ajándékba vásárolhatott mindenki szívéhez közelálló kézzel készült helyi terméket.
Hazafelé utolsó állomásunk Szabadka városa volt. A kirándulás egyik kiemelkedő állomása a Szabadkai Városháza szecessziós stílusban épült épülete volt. Gazdag díszítése és különleges építészeti megoldásai nagy hatással voltak ránk.

A városháza megtekintése után sétát tettünk Szabadka belvárosában. A hangulatos utcák, a történelmi épületek és a város egyedülálló atmoszférája maradandó élményt nyújtott. A séta során több nevezetes épületet és teret is megismerhettünk, miközben betekintést kaptunk a város kulturális sokszínűségébe.
Egyik csodálatos épülete a Raichle palota. 1904-ben épült Raichle Ferenc saját tervei alapján, eredetileg lakóház és iroda volt. Ma képzőművészeti galéria működik benne. Színes homlokzata és díszítése különösen látványos.
Szabadka belvárosában található a Céhek utcája, ahol régi mesterségekkel kapcsolatos kirakatokat nézhettünk meg.

Különleges volt a Szabadkai Takarékpénztár épülete is, amelynek homlokzatán jelképes állatok láthatók; a mókus a szorgalom, a kaptár a takarékosság a bagoly a bölcsességet szimbolizálja. A város egyik legdíszesebb és legismertebb szecessziós épülete.
A szabadkai látogatás után élményekkel gazdagodva érkeztünk este Budapestre.
Témanap bemutatása a nemzeti összetartozás napján:
Lovas Erika történelemtanárunk által rajzolt hatalmas Magyarország térképen bejelölte az összes várost, amiket iskolánk tanulói 2012 óta a határtalanul programban meglátogattak. Ezt a tablót iskolánk tanárai bemutatták a gyerekeknek, és állandó kiállítás lett a lépcsőfeljáróban, ahol diákjaink naponta többször láthatják.

Értékelő óra
Az utazás után az iskolába visszatérve átbeszéltük a közös élményeket, élménybeszámolót tartottunk. A kirándulás során készült képek segítségével visszaemlékeztünk, mindenki elmondhatta, mi volt számára a legizgalmasabb. Ez a három nap meghatározó élmény maradt a gyerekek számára.
Június 15-én a Magyarság Házába tettünk látogatást:
Az utazáson résztvevő diákok és tanárok részt vettek a „Külhoni magyar közösségek múltja és jelene” című rendhagyó órán.
A tanulmányi kirándulás megvalósítása során igénybe vett jármű első szélvédőjére Határtalanul! logóval, a kirándulást megvalósító oktatási intézmény nevével és az oktatási intézmény székhelyének nevével ellátott tábla jól látható módon való kihelyezése:

Budapest, 2026.06.24.
Határtalanul Digitális Tartalomtár használata 2025.04.15.

A Határtalanul logo és az iskola neve és címe a busz szélvédőjén 2025.05.22.
Határtalanul!
Bakancslistás látványosságok a Felvidéken
2025. május 22-24.
Idén hetedik osztályos tanulóinkkal és tanáraikkal kerekedtünk fel az izgalmasnak ígérkező három napos kirándulásra.
Esztergom érintésével a Mária Valéria hídon átkelve jutottuk Szlovákia területére. Idegenvezetőnk már az utazás folyamán érdekességeket osztott meg velünk a látványosságokról. Bénybe érve egy különleges kis kerek templomban, a 12 apostol rotundában gyűltünk össze. Megható élmény volt számomra, hogy a hely akusztikáját kihasználva csengő hangú diákjaink rögtönzött éneklését is meghallgathattuk. Nyitrára érve felkapaszkodtunk a méltán híres garamszentbenedeki bencés apátsághoz. Az itt tanító lelkes vezetőnk kíséretében megismerkedhettünk a Szent Vér ereklyét őrző templom nevezetességeivel. A gyerekek bátran kérdeztek idegenvezetőnktől, aki fiatalos lendülettel, érdekesen mondta el nekünk a hely legendás történeteit.
Este Deákiba érve elfoglaltuk szállásunkat. Az Európa Panzióban szívélyesen fogadták csoportunkat. A vacsorák felidézték bennem az otthon ízeit. Diákjaink igazi kis csapattá kovácsolódtak össze az együtt töltött napok alatt. Bolondóc különös várát érintve Trencsén találtuk magunkat, ahol felfedezhettük Csák Máté erődítményének minden szegletét. Még egy kellemes sétára is jutott időnk a vár alatt húzódó kis színes házak között.

Délután felkapaszkodtunk Jókő várához. A Határtalanul program ékkövéhez érkeztünk ezzel a kirándulással. Örök élmény marad számomra a vadregényes tájban húzódó hajdani monumentális építmény felfedezése. A növények takarásából várfalak, bástyák, lakótornyok látványának sokasága bukkant elő a csúcs felé haladva. Diákjaink túrázás közben önfeledten beszélgettek egymással. Jó volt látni, hogy a digitális világból kiszakadva is megtalálják helyüket a mai világban. Harmadik nap megtekintettük Deákiban a Nagyboldogasszony templom nevezetességeit, egy kedves nyugdíjas tanító vezetésével. Az egyedi Cséfalvy-vízimalom felfedezése után sétálhattunk Dunaszerdahely városában. Végül Bősre látogattunk, ahol egy uszály átzsilipelésének is részesei lehettünk. Hazautazásunk elött megtekintettük Csicsón a 7 vezér fából faragott szobrát.
Feledhetetlen felfedezés volt ez a pár nap számomra a helyszíneknek, diákjainknak és kollégáimnak köszönhetően.
Horovitz Ivett
Határtalanul!
A reformáció útja Erdélyben
2024. május 23-25.
Az utazásunk hajnali háromnegyed ötkor kezdődött az iskolánk előtt. A kora reggel ellenére mindenki fel volt pörögve. Az út hosszú volt, de szerencsére a határon nem kellett sokat várni. Az első megállónk Nagyvárad volt, itt találkoztunk az idegenvezetőnkkel, Szilárddal. A városban elindultunk körülnézni, a főtéren pedig volt lehetőségünk körbenézni, és inni. Nagyváradról annyit kell tudni, hogy Szent László alapította, ezért itt a királynak nagy személyi kultusza van mind a mai napig.
A városban megnéztük a Szent László által alapított gyönyörű székesegyházat. Nagyvárad után elmentünk a Királyhágóra, ami nevét onnan kapta, hogy Szent László király mindig amikor Erdélybe ment, ezen a hágón át jött. Ez Erdély kapuja. A királyhágó után meg sem álltunk Torockóig, ahol elszállásoltak minket. A mesebeli falu gyönyörű volt, és meglepően kicsi. A hosszú út miatt senkinek sem volt ereje Ági Nénivel veszekedni a szobák beosztásán. Este úgy döntöttünk, hogy meghódítjuk A Székelykőt, amire a szállásból csodás panoráma nyílt. Végül úgy döntöttünk, hogy mivel egyikünk sem tapasztalt hegymászó, nem mászunk fel a tetejére. Visszamentünk a szállásra, ahol kaptunk finom vacsorát, majd mindenki lefeküdt aludni, kivéve azokat, akik kihívták uno-ban a tanárokat.
A második napon meglátogattuk a Kis Szent Teréz Gyermekotthont, de mivel a gyerekek iskolában voltak, velük nem találkoztunk. Viszont beavattak minket az ottani gyerekek napirendjébe.

Utána elmentünk a tordai sóbányába, ahol kaptunk még egy idegenvezetőt. A falat nem volt szabad megnyalni, mert hashajtó hatású, azért, mert régen fáklyákkal világítottak itt, aminek a korma ráragadt a falra. Bár érdekes módon azt, hogy hashajtó hatású, később mondták el. A mai napig találgatjuk, hogy tényleg igaza volt-e, vagy csak ugrattak minket. Ami a bányát illeti, már nem bányásznak benne. Ennek ellenére gyönyörű. A bányát már a római korban is használták, még Ferenc József is innen hozatta a sót. A bányában annyi só van, hogy az egész emberiségnek minden nemű használatra elég lenne 60 évig. A bánya után elmentünk a tordai hasadékba.
Ahol hasadék veszélyes sziklái között kalandoztunk. A hasadék maga gyönyörű, szűk párkányokon és kötélhidakon mentünk. A szakadék közepében egy kicsi folyó folyt. Azt mondták nekünk a tanáraink, hogy aki szerencsés, az találhat szent lászló pénzét. Elmesélték nekünk mind a pénz, mind a hasadék legendáját. A monda szerint a hasadék akkor keletkezett, amikor Szet László menekült a kunk elől, és utána a hegy kettészakadt, ezzel megölve a kunokat. Egyszer pedig amikor a magyarok megintcsak a kunokat üldözték, a kunok gondolták, hogy a zsákmányukat kiszórják, mert a magyarok úgyis fölszedik a kincseket. De nem ez történt, Isten a pénzt kővé változtatta, Így a magyarok zavartalanul üldözhették a kunokat.
A harmadik napon mielőtt visszaindultunk volna Pestre, utunkba ejtettük Kolozsvárt, ott szintén körbe néztünk, majd a házsongárdi temetőben felkerestük irodalmi nagyjaink síremlékeit.

Megtekintettük Mátyás Király szülőházát kívülről, majd egy református templomot, ezt követően mentünk tovább Körösfőre. Ez egy kicsi falu, ahol megtekintettük az ottani református templomot. Ott adományoztunk pénzt a templom fennmaradása érdekében. A buszunk korány reggel érkezett vissza Pestre, egészen pontosan Vasárnap hajnali egy körül.
2024. június 3. Kása Tamara 7. osztály
Hunyadi János Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola
Határtalanul!
Határtalanul kiránduláson Horvátországban
2023. május 24-27.
Már nagyon vártam a Határtalanul kirándulást. Bár tudtam, hogy Levente bácsi minden évben megszervezi a hetedikeseknek, mégis alig akartam elhinni, hogy mi is elutazhatunk, ráadásul négy napra, egészen az Adriai-tenger partjára. Emlékszem, megbeszéltük a felkészítő foglalkozáson, hogy csak akkor úszhatunk a tengerben, ha az időjárás megengedi, de az előrejelzés szerint erre minden esélyünk megvolt.
Szerdán reggel gyülekeztünk a Tesco parkolójában, természetesen mindenki eljött, szerencsére senki nem lett beteg. Hosszú utazás után megérkeztünk első megállóhelyünkre, Eszékre.
Itt egy iskolában meglátogattuk a magyar diákokat. Megismerhettük az ottani tanítási rendszert, aztán énekeltünk egymásnak, beszélgettünk, és játszottunk a hatalmas tornacsarnokukban.

Ezután meglátogattuk Eszék nevezetességeit, a templomokat, a főteret, és a várat. Kedves idegenvezetőnk, Szilárd bácsi kvízt készített nekünk, a nyerteseket pedig meghívta fagyizni Eszék legjobb cukrászdájába.

Eszékről a Dráva árterében lévő Kopácsi-rét nemzeti Parkba mentünk, ahol sétáltunk a mocsár fölé épített pallókon, ismerkedtünk az élővilággal, főleg szúnyogból volt nagyon sok.

A várdaróci tájházban érdekes, és mulatságos népszokásokról meséltek nekünk.
Az éjszakát egy panzióban töltöttük, ahol finomat vacsoráztunk, és nem sokat aludtunk.
A második napon Zágrábba mentünk, nagyon sokat kellett ülnünk a buszon, mert messze volt a szállásunktól. Ezért korán elindultunk. A Száva parti Zágrábban sokat sétáltunk, meglátogattuk a Szent István és Szent László székesegyházat, amit éppen felújítottak.

Zágrábból ismét sok buszozás után elérkeztünk a tengerhez. Bevallom, még sosem láttam a tengert, ezért fantasztikus érzés volt megpillantani a busz ablakából. A szállásunk Crikvenicán minden várakozásomat felülmúlta! Nagyon finom vacsorát kaptunk, aztán lemehettünk a tengerpartra, ahol végre közelebbről is megcsodálhattam a tengert, ami a lemenő napfényben lenyűgöző látvány volt.

A harmadik nap reggelén először egy csodálatos hajóútra mentünk, a Krk-sziget hídján átkelve Omisaljba, ami egy festői dalmát városka. Innen még délelőtt megérkeztünk Fiuméba, a régi magyar hajózás, és tengeri kereskedelem székhelyére. Végigjártuk a magyar emlékeket, a mólóknál ma már hatalmas jachtok horgonyoznak.

A Fiumei Egyetem magyar nyelvi lektorátusához sétáltunk, ahol megnéztük a Világraszóló Magyarok kiállítást híres és fontos magyar feltalálókról, híres emberekről.

Innen Terszattó várába mentünk, ahonnan csodálatos kilátás tárult elénk az egész városra.
Miután végignéztük a várost elmentünk találkozni egy magyar gimnazistával, Miával. Részletesen mesélt az iskolarendszerről, és az ott élő magyarok népességi helyzetéről. Megtudtuk, hogy nagyon kevés magyar él ott, mégis megtartják a fontosabb magyar ünnepeket.
Majd a legjobban várt program következett: a Magyar Királyság régi üdülővárosába, Abbáziába, horvát nevén Opatijába látogattunk. Megcsodáltuk a fantasztikus mediterrán villákat, és szállodákat, és egy kis csobbanásra is maradt időnk.
A sok kaland után sajnos elérkezett az utolsó nap, amikor az időjárás is mintha szomorú lett volna, egy kicsit csepergett az eső. Hazafelé a hosszú úton megálltunk Varasdon, ahol megnéztük az Erdődyek várkastélyát, és sétáltunk a barokk városkában. A pékségben vehettünk igazi horvát burekot.

Az utolsó megállónk Csáktornya volt, ahol osztálytársam, Mester János előadást tartott a Zrínyi családról.

Fáradtan, de számtalan csodálatos emlékkel érkeztünk meg Budapestre, soha nem fogom elfelejteni ezt a csodálatos négy napot!
Qian Zita 7.a
Hunyadi János Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola
Határtalanul!
2022. május 19-21.
Tanulmányi kirándulás Erdélybe
Nagy örömmel tölt el minket, hogy idén ismét megrendezésre került a Határtalanul! program. Az idei hetedik évfolyam Erdélybe látogatott el, néhány nyolcadik potyautas és lelkes kísérőink társaságában. A program keretében a hunyadis delegáció meglátogatta Nagyváradot, Kolozsvárt és sok másik szép várost. Indulás előtt nem is hittem volna, hogy három nap alatt mennyi remek kaland eshet meg az emberrel, de életem egyik legszebb élménye várt rám Erdélyben.
A busz korán, reggel hat órakor indult, de mi frissen pattantunk fel rá, készen az útra. Lelkes idegenvezetőnk még Budapest határán belül elismételte kirándulásunk bővebb programját. Erdélyi idő szerint nagyjából déli 12 óra lehetett, amikor megérkeztünk Nagyváradra.

A városban először a Püspöki palotát és a római katolikus székesegyházat tekintettük meg. A grandiózus templomban rögtönzött hárfa-koncert várt ránk. Így haladtunk tovább teli szívvel az Emke kávéházhoz és az Ady Endre múzeumhoz.

A múzeumban saját idegenvezetőnkön kívül a kurátor is velünk tartott, hogy interaktívan bemutassa Ady életét és munkásságát. Ezek után 40 perc szabadidő állt a rendelkezésünkre, mielőtt tovább indultunk, hogy megcsodáljuk a lélegzetelállító Királyhágót. Innen már csak egy úticélunk volt a szállás előtt, mégpedig megnézni a Bánffyhunyadon található 13. századi kazettás református templomot. A helyiek itt is készséggel vezettek minket körbe a kis templomban.

További fél óra buszozás után érkeztünk meg a szállásra, este hét óra tájt, ahol meleg vacsorával fogadtak minket, mi pedig gyorsan megvacsoráztunk, majd a hamarosan nyugovóra tértünk.
A második napunk is korán kezdődött, de a napfényben úszó Kolozsvár látványáért megérte felkelni. A főtéren érdekfeszítő előadás kíséretében bővítettük tudásunkat Mátyás királyról, majd kívülről megcsodáltuk a szülőházát is. Ezek után megnéztük a csillogó Szamos folyót, majd eltöltöttük egy fél óra szabadidőt a nyüzsgő városban.

A kis szünet után célba vettük a Házsongárdi temetőt, ahol megtekintettük Apáczai Csere János sírját is. A szívünk még húzott vissza a szép városba, de a buszunk már Torda felé fordult. A 13 emeletes sóbánya csodálatos volt, rengeteg sportolási és felfrissülési lehetőséget rejtett magában.

Az idegenvezetést már csak maga a bánya látványa múlta felül. Nagyjából 2-3 óránk volt itt, mire elértünk napunk utolsó úticéljához, a tordai hasadékhoz, melynek szépsége a sóbányáéval vetekedett.
Utolsó reggelink után elbúcsúztunk a szállástól és lassacskán a várostól is, ahogy megnéztük a református templomkertben található fát, ami alatt Ady alkotott. Ezek után már csak Sebesvár romjainak és a csucsai Ady-kastélynak a megtekintése volt hátra.
A várból remek kilátás nyílt, habár a belsejét nem tudtuk megnézni. Az Ady kastélyban újabb előadások vártak ránk, majd még egyszer elsuhantunk a Királyhágó és Nagyvárad előtt, hogy búcsút inthessünk a csodálatos Erdélynek.

Elképesztő élmény volt, ahogy az emberek magyarul szólítottak meg minket. Jó tudni, hogy itt sem felejtik el a nemzetet, és emléket állítanak a magyar hősöknek. Mert ha a határ el is választ minket, lélekben akkor is összetartozunk.
Nagy Emma
Hunyadi János Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola
Közép-Pesti Képeslap - 41. szám
Megjelent a Közép-Pesti Képeslap júniusi száma, iskolánkról
a 15-17. és a 37. oldalakon olvashatnak. ![]()
Nyári ügyelet 2026

0. szülői értekezlet - 2026

Büfé Pályázat 2026
Tisztelt érdeklődők!
Az iskolai büfé üzemeltetésére kiírt pályázat és bérleti szerződés tervezet az alábbi linkekről letölthetők:
>>Pályázati felhívás iskolai büfé üzemeltetésére<<
>>Bérleti szerződés tervezet<<
>>Adatok a büfé üzemeltetéséhez<<
Tisztelt pályázók! A büfé bérleti szerződésének tervezete aktualizálásra került.
Kiíró a „Pályázati felhívás iskolai büfé üzemeltetésére" tárgyú ajánlattételi felhíváshoz a 6. pontban biztosított „kiegészítő tájékoztatás" keretei között az alábbiakról tájékoztatja:
Az egyetlen intézményben teljesített, folyamatos 3 tanév igazolása esetén a referencia-értékelés körében a maximális 3 pont megszerezhető.
Érdeklődni lehet:
Bodnár Katalin üzemeltetési referens
mobil: 06-30-737-0276
e-mail:
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

TÁJÉKOZTATÓ a 2026. évi Zuglói Nyári Napközis Táborról

Információk az alábbi linkeken érhetők el:
A papírgyűjtés vége - 2026.

Papírgyűjtés - 2026.04.

KRÉTA elektronikus ügyintézés segítség a beiratkozáshoz

>>KRÉTA elektronikus ügyintézés segítség a beiratkozáshoz<<
1%

Közép-Pesti Képeslap - Mese- és novellaíró pályázat - Különszám
Megjelent a Közép-Pesti Képeslap "HUNOR 2125 - A magyar űrutódok története" című különszáma, melyben többek között iskolánk tanulójának, Scheirich Csabának (6.a) nagyszerű alkotása is olvasható a 43. oldaltól. ![]()
>> Közép-Pesti Képeslap - HUNOR 2125 - Különszám (PDF) <<
Játékos zenei képességfelmérés 2026

Beiratkozás
Beiskolázás
a 2026/2027-es tanévre
A beiskolázás rendje: >>BAI szülői tájékoztató<<
Beiratkozás időpontja:
2026. április 23-24. (csütörtök-péntek)
8.00-19.00 óráig
A felvételi kérelem benyújtható a Kréta rendszer e-Ügyintézés felületén (https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap) keresztül, mely a személyes beiratkozást készíti elő.
Fontos, hogy az általános iskolai beiratkozáshoz a következő dokumentumokat mindkét törvényes képviselő aláírásával ellátva kell benyújtani:
- Törvényes képviselő vagy gyám esetén nyilatkozat törvényes képviseletről
További kitöltendő dokumentumok:
- Nyilatkozat életvitelszerű ottlakásról (körzetes beiratkozó esetén)
- Szülői nyilatkozat egészségügyi állapot kapcsán
- Etika/hit– és erkölcstan tantárgyra vonatkozó kérelem
- Nyilatkozat az étkezéshez 3 vagy több gyermek esetén
- Határozat vagy nyilatkozat bármely étkezési díjat csökkentő tényezőről (ezt kérjük, hozza magával)
Szükséges okmányok:
- személyi igazolvány (nebuló és törvényes képviselő iratai)
- lakcímkártya (nebuló és törvényes képviselő iratai)
- TAJ kártya (csak nebuló irata)
Egy gyermek jelentkezését csak egy intézménybe küldheti be a szülő.
Amennyiben további helyekre lesz lehetőségünk jelentkezőket felvenni, az elbírálásnál előnyt élveznek a hátrányos helyzetű és a sajátos nevelési igényű, valamint a különleges helyzetű tanulók.
Különleges helyzetnek minősül, ha
- a gyermek szülője, testvére tartósan beteg vagy fogyatékkal élő,
- a leendő elsős testvére az iskola tanulója,
- munkáltatói igazolás alapján szülőjének munkahelye az iskola körzetében található,
- vagy lakhelye (tartózkodási helye) az iskola 1 km-es körzetében található.
A gyermek felvételéről az intézményvezető dönt. (Nkt. 50.§(1))
Magyar állampolgárságú tanköteles tanuló, amennyiben külföldön kívánja folytatni tanulmányait, be kell jelentenie az Oktatási Hivatalnak.
A tankötelessé váló gyermekek beiratkozásáról szóló részletes tájékoztató a Közép-Pesti Tankerületi Központ honlapján is elérhető. (https://kk.gov.hu/kozeppest)
>>Felvételi körzetlista 2026/2027. (PDF dokumentum)<<
KRÉTA e-regisztráció:
>>https://eugyintezes.e-kreta.hu<<
>>KRÉTA elektronikus ügyintézés segítség a beiratkozáshoz<<
Segítség a felület használatához:
>>https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17761106<<
A 2026-2027-es tanévben iskolánkban a hit- és erkölcstan oktatás megszervezését vállaló egyházak bemutatkozó anyagai:
Magyarországi Református Egyház >>bővebben itt<<
Magyarországi Evangélikus Egyház >>bővebben itt<<
Magyar Katolikus Egyház >>bővebben itt<<
A Tan Kapuja Buddhista Egyház >>bővebben itt<<
Felhívás a tankötelessé váló gyermekek iskolai beíratására 2026/2027
Hitoktatás
Feltöltés alatt...
Tisztelt Szülők!
Értesítjük Önöket, hogy iskolánk lehetőséget biztosít az egyházak számára, hogy az iskolával tanulói jogviszonyban álló tanulóknak és szüleiknek tájékoztatást adjon arról, igény esetén milyen módon szervezi meg a hit- és erkölcstanoktatást.
Időpontja: 2026. március 5., hétfő, 16:30-tól.
Helyszín: Iskola, 100-as terem
Magyarországi Református Egyház >>bővebben itt<<
Magyarországi Evangélikus Egyház >>bővebben itt<<
Magyar Katolikus Egyház >>bővebben itt<<
A Tan Kapuja Buddhista Egyház >>bővebben itt<<




















