Aktuális
Közép-Pesti TÁJOLÓ 2025/26-os tanév
A Közép-Pesti Tankerületi Központ beiskolázási kiadványa
Luca nap 2024.
Mézeskalács házikó készítő verseny
Közép-Pesti Képeslap - 33. szám
Megjelent a Közép-Pesti Képeslap novemberi száma,
melyben a 26-27. oldalakon olvashatnak rólunk.
Őszi szünet 2024.
A Kazinczy szépkiejtési verseny eredeményei
Adománygyűjtés az állatoknak
Notebook igénylés meghosszabbítása
Tisztelt 5. osztályos gyermekek szülei!
Meghosszabbításra került a notebook igénylés határideje.
A KRÉTA rendszeren keresztül lehet igényelni.
Családi- és tehetségnap 2024.
Kedves Szülők és Gyerekek!
A rendezők döntése alapján a 2024. szeptember 28-i (szombati) Családi- és tehetségnapunk az eredeti hirdetményünk szerint megrendezésre kerül.
Mindenkit várunk szeretettel!
BÜFÉ Pályázati Felhívás, Bérleti Szerződés (Tervezet)
Tisztelt érdeklődők!
Az iskolai büfé üzemeltetésére kiírt pályázat és bérleti szerződés tervezet az alábbi linkekről letölthetők:
>>Pályázati felhívás<<
>>Bérleti szerződés tervezet<<
>>Adatok a büfé üzemeltetéséhez<<
Könyvtár
Adventi várakozás – mit is várunk?
Az adventi időszakban a Hunyadi János Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola könyvtárában rendhagyó digitális könyvtári órán szerezhettek hasznos információkat az intézmény 6. évfolyamra járó tanulói a Hon – és népismeret óra keretén belül. Az adventi ünnepkörhöz több olyan jeles nap, hiedelem is kapcsolódik, melyek közül a gyerekek néhányat nem ismernek, vagy ha mégis, akkor azokkal kapcsolatban téves vagy hiányos információval rendelkeznek.
Vig Judit Georgina (Judit néni) az intézmény könyvtárostanára a könyvtári óráját az internetes információkeresésre építette. Ezen az órán a tanulóknak a kérdésekre adott válaszokat QR- kódok leolvasásával kellett megtalálniuk, így a gyerekek nagyobb lelkesedéssel oldották meg a feladatokat. Az információk megkeresése és ismertetése után a tanulók együttesen vettek részt egy kvízjátékban: kérdésekre válaszoltak az órán elhangzott ismeretekkel kapcsolatban. A kvízjátékban nemcsak a válaszok helyessége, hanem a gyorsaság is számított. A gyerekek a feladatok megoldásához használhatták a mobiltelefonjukat, s ez által motiváltak voltak az egész tanóra ideje alatt. Judit néni célja, hogy a tanulók a mobil eszközök tanórán történő alkalmazásával megtapasztalják az internetes információkereséssel kapcsolatban, hogy a kérdésekre adott megfelelő/használható válaszok igényes és hitelt érdemlő weboldalakról származnak. Ez által képessé válnak a szelektálásra, szűrésre a későbbiekben is, esetlegesen más témakör kapcsán felmerülő információkeresésnél.
2024. március 27-én a Könyvtárostanárok Egyesületének Tavaszi Szakmai Napján került sor a Kis KTE könyvek című sorozat 13. kötetének bemutatójára a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárának rendezvénytermében. Az „Információztass! De hogyan?” című módszertani kiadványban „Adventi várakozás – mit is várunk?” címmel jelent meg publikációként Judit néni adventi ünnepkörhöz kapcsolódó óraterve, melyet több osztály számára is megtartott már és egyúttal ötletadó is lehet más kollégák számára is a modern könyvtárpedagógiai elvek mentén való felhasználásra.
Életképek iskolai könyvtárunkból
2024. szeptember 1-jétől új könyvtárostanára lett iskolánknak Vig Judit Georgina (Judit néni) személyében. Az eddig eltelt időszakban sor került könyvtári órák megtartására az alsó tagozaton 2-4. évfolyamon, valamint felső tagozaton az 5. évfolyamra járó tanulóink számára. Judit néni korszerű élménypedagógiai módszereivel varázsolja el a tanulókat. A kisebbeknek játékos és kreatív feladatokat, kvízeket szerkeszt a könyvtárhasználattal kapcsolatban, a nagyobbaknak pedig digitális eszközök (pl. mobiltelefon, tablet) alkalmazásával tanítja az információkeresést. Mindezeknek köszönhetően egyre több gyermek látogatja délutánonként az iskolai könyvtárat elsősorban kölcsönzés céljából, de időnként kialakulnak kisebb beszélgető és olvasó körök is. Judit néni elindított egy felmérést „Olvastam, ajánlom” címmel, melynek alapján összesíti, hogy melyek a kedvenc olvasmányai iskolánk tanulóinak. Ennek alapján hamarosan elkészülnek és megosztásra kerülnek külön az alsó és a felső tagozatos diákjaink olvasmány listái.
Testvérkönyvtárak program
Nagy öröm számunkra, hogy iskolánk is csatlakozott a Testvérkönyvtárak programhoz. Testvérkönyvtári párunk a Zuglói Munkácsy Mihály Általános Iskola és AMI könyvtára lett. Célunk a Testvérkönyvtári program keretén belül a kölcsönös együttműködés, valamint közös szakmai programok megvalósítása.
Titkosírás = ROVÁSÍRÁS
A Családi – és Tehetségnap keretén belül 2024. szeptember 28-án az érdeklődő gyermekek és szülők megismerkedhettek a rovásírás eredetével, majd ki is próbálhatták azt a gyakorlatban is. Rövid neveket, címszavakat kellett a székely-magyar rovás abc betűinek felhasználásával dekódolniuk a résztvevőknek. Az iskolai könyvtár ezúton képviselhette magát a Hétpróba állomások egyikén.
Elkészült a vidám Olvasók fája és hozzá a rönkülőkéi a Hunyadi udvarán.
Színesre festették Farkas Viktória, Körmendy Orsolya munkatársaink, valamint Soós Dániel.
Író-olvasó találkozó - Böde Péter
Író-olvasó találkozó - Wéber Anikó
2022.11.03-án író-olvasó Találka valósult meg az on-line térben Wéber Anikó ifjúsági regényíróval, a Hunyadi János Ének-Zenei, Nyelvi Tagozatos Általános Iskola és Könyvtára szervezésében.
Három órán keresztül váltották egymást az évfolyamok a nézőtéren. A kitartó alkotó izgalmas történeteibe bepillantva játékos interakciókban is részt vehettek az aktívabb tanulók. A legkisebbek bizonyultak a legfelkészültebb olvasóknak, több regény szereplőit is ismerték, találkoztak a sztorikkal, remek kérdéseket tettek fel a szerzőnek, meglepve a felnőtteket is sokszor. A felsősök közül is sokan közeli ismerősként emlékeztek az említett gyermekszereplőkre és a helyzetekre regényeiből. "Az osztály vesztese" és a "Ragacs, a hős kismacska" című kötetekből részletek alapján kezdeményezte a beszélgetést az írónő a hallgatóság véleményét monitorozva ügyes kérdéseivel. Nem maradt közömbös senki a tárgyalt helyzetben. A nézők résztvevőkké váltak pillanatok alatt, szívesen belehelyezkedve a hősök szerepébe, boldogan és őszintén fogalmazták meg gondolataikat. Nagyon kellemes, ugyanakkor hasznos, rendkívüli irodalom- és etika órákat élhettünk át így együtt. A megkérdezett tanulók szívesen részt vennének hasonló találkákon a jövőben is! A felnőttek is láthatóan elégedetten folytatták a napjukat. Köszönjük Wéber Anikónak a lehetőséget, a szervezőknek, segítőinknek a közös tevékenységet, a sikert!